Pani Julia – instruktor ds kulturalno – oświatowych organizuje czas wolny Naszym mieszkańcom. Zajęcia odbywają się codziennie. Pani Julia pomaga mieszkańcom w doborze lektur, prasy, programów TV i filmów DVD. Dba o zapewnienie czynnego wypoczynku w postaci spacerów, gier zespołowych czy zajęć ruchowych.

Dla mieszkańców, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie mogą sami uczestniczyć w tego rodzaju zajęciach przeprowadzane są zajęcia indywidualne dostosowane do ich stanu zdrowia oraz możliwości. Pani Julia często głośno czyta mieszkańcom książki i codzienną prasę, gra z nimi w gry planszowe, rozmawia i spędza czas.

Mieszkańcy Naszego Domu mają możliwość udziału w wycieczkach, piknikach, grillach, zabawach terenowych oraz wspólnych uroczystościach okolicznościowych. W Domu często goszczą grupy dzieci z przedszkoli oraz szkół, które przedstawiają przygotowane występy. Kontakt mieszkańców z dziećmi dobrze wpływa na ich samopoczucie. Na terenie Domu działa radiowęzeł, który jest prowadzony przez mieszkańców oraz Panią Julię.