19 września we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbył się organizowany co roku przez nasz dom festyn       ” Pożegnanie lata”. Mieliśmy przyjemność gościć Domy Pomocy Społecznej z Poznania, Strzałkowa, Zagórowa, Kotlina, Pleszewa, Gniezna, Skubarczewa, Skęczniewa oraz Środowiskowe Domy Samopomocy z Gozdowa i Pietrzykowa.

W tym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli władz. Byli z nami : starosta Dionizy Jaśniewicz, przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Henryka Waligóra, dyrektor PCPR Anna Maria Kulczyńska oraz lekarz rodzinny Adam Grzechowiak.

Imprezę rozpoczęła dyrektor naszego domu pani Olga Krukowska witając zaproszonych gości, w tym oczywiście mieszkańców naszego domu. Po części oficjalnej i słodkim poczęstunku rozpoczęła się zabawa taneczna, którą poprowadził zespół „Tamborscy”. Animatorka Jolka dbała o to, aby wszyscy świetnie się bawili, zapraszając do tańca oraz zabawnych konkursów.

Kulminacyjnym punktem imprezy było wytypowanie króla i królowej lata. Zwycięzcy zostali ukoronowani wiankami wykonanymi w gabinecie terapii zajęciowej naszego domu. Tańce, konkursy, pyszne jedzonko i wspaniała atmosfera- tak było na naszym festynie.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie i wspaniałą zabawę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.