Aktywność fizyczna osób starszych jest bardzo ważnym działaniem w opóźnianiu procesu starzenia się organizmu, uruchamia pracę wszystkich narządów ciała a co za tym idzie poprawia ogólną kondycję fizyczną oraz psychiczną. Dlatego w Naszym Domu kładziemy duży nacisk na działania, które skutecznie podnoszą sprawność mieszkańców.

Proponowana aktywność fizyczna ma odzwierciedlenie w różnych formach zajęć ruchowych oraz w działaniach z zakresu fizjoterapii. Zajęcia odbywają się pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Są dobrowolne dlatego Pan Jakub – rehabilitant zachęca i motywuje pensjonariuszy do udziału w nich. Zajęcia prowadzone są  głównie w gabinecie rehabilitacyjnym ale także poza nim. Codziennie w godzinach porannych w świetlicy odbywa się gimnastyka ogólnousprawniająca. Osoby leżące, niemogące skorzystać z rehabilitacji w gabinecie, są usprawniane w swoich pokojach. W okresie letnim zajęcia odbywają się także w ogrodzie. Organizowane są tam gry i zabawy grupowe oraz indywidualne w zależności od potrzeb mieszkańców. Na terenie ogrodu znajduje się kręgielnia na której mieszkańcy sportowo rywalizują między sobą. Poza tym pensjonariusze wychodzą na spacery oraz biorą udział w spartakiadach oraz olimpiadach ruchowych organizowanych przez zaprzyjaźnione placówki.

Pan Jakub planując rehabilitację stawia na indywidualność. Do każdego nowo przyjętego mieszkańca podchodzi indywidualnie, bierze pod uwagę jego aktualny stan zdrowia oraz zbiera informacje o jego zainteresowaniach z przeszłości.

Gabinet rehabilitacyjny składa się z salki ćwiczeń oraz z pomieszczenia gdzie wykonuje się zabiegi fizykoteraputyczne, które są bardzo skuteczne w likwidowaniu wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowych. Zajęcia grupowe natomiast są bardzo dobrym sposobem na budowanie dobrych stosunków wśród uczestników i wzajemnym ich poznawaniu się. Na każdym piętrze naszego domu znajdują się rowerki stacjonarne.

W gabinecie kinezyterapii prowadzimy: ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia bierne i czynno-bierne, ćwiczenia wspomagane, ćwiczenia czynne w odciążeniu, ćwiczenia czynne wolne, ćwiczenia czynne w odciążeniu z oporem, ćwiczenia czynne oporowe, ćwiczenia izometryczne, ćwiczenia redresyjne, ćwiczenia rozluźniające, ćwiczenia manualne ćwiczenia na rotorze kończyn górnych i dolnych.

W gabinecie fizykoterapii na zlecenie lekarskie wykonywane są zabiegi: terapia laserowa, naświetlanie lampą sollux, terapia ultradźwiękowa, elektroterapia (diadynamik, jonoforeza, galwanizacja, prądy tens, interferencja, elektrostymulacja) i terapia polem magnetycznym.