Walentynki

Tradycyjnie jak co roku obchodziliśmy w naszym domu Walentynki. Przy kawie, słodkościach i fajnej muzyce toczyły się ciekawe, tematycznie związane z tym dniem rozmowy. Podczas spotkania przeprowadzony został konkurs rozpoznawania się po głosie. Mieszkańcy mieli okazję sprawdzenia czy znają się nawzajem. Niektóre osoby próbowały zmieniać głos, aby utrudnić zgadującym zadanie. Drugim konkursem było rozpoznawanie przedmiotów związanych ze świętem zakochanych tylko za pomocą dotyku. Wszyscy świetnie się bawili, było dużo śmiechu i radości.

Continue reading

Koncertowa niedziela w DPS

W ubiegłą niedzielę 11 lutego odbył się w Domu Pomocy Społecznej we Wrześni koncert zespołu Agnes Duo ze Śremu. Dzięki naszej współpracy z Wielkopolskim Centrum Fizjoterapii w Poznaniu Mieszkańcy mają możliwość dodatkowych zajęć rehabilitacyjnych. W podziękowaniu za współpracę muzycy reprezentujący WCF wykonali piosenki znane i lubiane przez nieco starszą publiczność, która zjawiła się na koncercie w wyjątkowo licznym gronie. Repertuar oraz otwartość Pani Agnieszki i Pana Gracjana niejednokrotnie wywoływała wzruszenie i uśmiech na twarzach naszych podopiecznych. Goście otrzymali gromkie owacje, oczywiście nie odbyło się bez bisów.

Continue reading

Karnawałowo

W okresie karnawału nasi podopieczni bawili się w Poznaniu w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej na zabawie karnawałowej w stylu lat osiemdziesiątych. Zaproszeni zostaliśmy także na bal walentynkowy organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej we Wrześni oraz zabawę karnawałową do Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie. Wszędzie bawiliśmy się świetnie. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i liczymy, że spotkamy się jeszcze nieraz.

Continue reading